top of page
Eylül (4).png

Klinik Psikolog
Fulya Özbilen Öztürk

Öz geçmiş

Lisans eğitimini Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümünde yüksek onur öğrencisi olarak tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji Anabilim Dalında almıştır. Ardından 2020-2022 yılları arasında Varoluşçu Akademide Temel Varoluşçu Analiz eğitimini tamamlamıştır. 

 

Eğitim hayatı boyunca Mersin Üniversitesi Hastanesi Nöroloji Polikliniği, Yaprak Psikiyatrik ve Psikolojik Danışma, Adana Çukurova Üniversitesi Hastanesi Yetişkin Psikiyatri Birimi, Adana Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde stajlarını yapmıştır. 

 

Akademik çalışmalarının yanında birçok STK ile çalışmalar yürütmüştür. Adana Güney Rotaract Kulübü eski üyesi ve 2020-2021 dönemi başkanıdır. Halen Adana Güney Rotary Kulübü üyesidir ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir. Kadına yönelik şiddete dair farkındalık yaratmak amacıyla Akdam ile çalışmalar yapmıştır, şuanda da bireysel çalışmalarını sürdürmektedir. Her hafta Radyo Başkent - Değirmen Programında Ruhsal Denge isimli bölümde toplum ruh sağlığını korumaya ve iyileştirmeye yönelik çalışmaktadır. 

 

Psikanalitik psikoterapi ve varoluşçu psikoterapi ekollerini benimseyerek eğitimlerini ve çalışmalarını bu alanda sürdürmektedir. Aynı ekolde çalışan bir süpervizörden süpervizyon desteği ve aynı alanda çalışan bir terapistten psikoterapi hizmeti almaktadır.

 

Eylül Psikolojide fiziksel ve online olarak yetişkinlerle bireysel psikoterapi seanslarını sürdürmektedir. Aynı zamanda grup terapilerinde terapistlik yapmaktadır. 

 

Psikosomatik hastalıklar, kronik ağrı, obezite, diyabet, kalp hastalıkları, psikoonkoloji gibi kronik hastalıklarda psikoterapi alanında uzmanlaşma yolunda ilerlemektedir.

bottom of page