top of page

BİREYSEL TERAPİ

BİREYSEL PSİKOTERAPİ 

•Bireysel terapi süreci nasıl başlıyor? 

Psikoterapiye başlamaya karar verdiğinizde birlikte çalışmayı tercih ettiğiniz psikoloğumuz ile bir öngörüşme yapıyor olacaksınız. Öngörüşmede psikoloğunuz, üzerine çalışmak istediğiniz konuları öğrenirken sizinle birlikte sıklık ve ücret üzerine ortak bir karara varacaktır. Öngörüşme sonrasında birlikte çalışmaya karar vermeniz durumunda terapi süreci başlamış olur. 

• Terapi kaç seans sürecek? 

Varoluşçu-analitik yönelimle çalışan psikologlarımız daha derinlikli bir çalışma yürütmeleri nedenleniyle terapi süreci ucu açık ve uzun süreçli olacaktır. 

Bilişsel-davranışçı yönelimle çalışan psikologlarımız öngörüşme ya da ilk görüşme sonrasında (?) @serra sizleri süreç hakkında bilgilendirecektir. 

Süreci bitirmeye karar vermeniz durumda psikoloğunuzla konuşmanız gerekmektedir. Bu süreçte psikoloğunuz sizinle bugüne kadar açtığınız konular üzerine bir kapanış yapabilmeniz adına ek birkaç seans isteyecektir. 

•Ne sıklıkta geleceğim? 

Görüşmeler tercihen aynı gün aynı saatte ve haftada 1 olarak sürdürülmektedir. Ancak gerekli durumlarda danışan ve psikoloğun ortak kararıyla haftada 2 seans mümkündür. 

• Seanslar kaç dakika sürecek? 

Seanslar 45 dakika sürmektedir. Seansa geç gelmeniz durumunda seans önceden planlanan zamanda sonlanacaktır. 

• Seans ücretlerinde indirim mümkün olabilir mi? 

Her psikoloğumuzun düşük ücretli terapi ihtiyacını gidermek adına açtığı bir kontenjan bulunmaktadır. Öngörüşmede psikoloğunuzla görüşebilirsiniz. 

• Seans iptal ve değişiklikleri nasıl oluyor? 

Seansınızı planlanan gün ve saatten 24 saat öncesine kadar değiştirebilir ya da iptal edebilirsiniz. Ancak son 24 saat içerisinde yapılan iptal ve değişim taleplerinde psikoloğunuzun o hafta içerisinde başka bir uygun zamanı olmaması durumunda seans ücretini ödemek danışanın sorumluluğundadır. Aynı durum psikoloğunuzun iptal ve değişim taleplerinde de sizin için geçerlidir.

bottom of page